Lockdown wordt verlengd: geen rijlessen en examens tot en met 9 februari

Door de verlengde lockdown gaan CBR examens, rijlessen en cursussen voorlopig niet door. Naar aanleiding van de maatregelen die de regering op 12 januari heeft aangekondigd, verlengt Verkeersschool De Hoog de tijdelijke stop op (rij)opleidingen, examens en cursussen. Motor- en bromfietsrijlessen gaan wel door.

De theorie- en praktijkexamens, tussentijdse toetsen en rijtesten gaan in ieder geval tot en met dinsdag 9 februari niet door bij het CBR. Deze maatregel tegen corona zou eerst duren van 15 december tot en met 19 januari. Het kabinet heeft besloten de lockdown te verlengen en daarmee ook deze periode.

Inhalen van CBR examens na de lockdown

Hierdoor komen nog eens bijna 120.000 examens, toetsen en rijtesten te vervallen, bovenop de 190.000 uit de periode van 15 december tot en met 19 januari. Na de verlengde lockdown kunt u alles zonder extra kosten inhalen. Voor het inhalen heeft het CBR tot en met 15 mei plekken vrijgehouden. U kunt hiervoor direct na de dag van uitstel een nieuwe plek reserveren. Nieuwe examens, toetsen en rijtesten kunt u voorlopig reserveren vanaf 17 mei.

Alle opleiders en de klanten van wie de examens, toetsen en rijtesten niet doorgaan, krijgen per e-mail bericht van het CBR. Houd daarom uw inbox (en uw spamfolder) goed in de gaten, zodat u direct weet wanneer u opnieuw kunt reserveren.

Geldigheid certificaten, examenresultaten en code 95 tijdens de lockdown

De overheid heeft eerder al besloten om certificaten, passen en examenuitslagen te verlengen als die door de coronamaatregelen dreigen te verlopen. Dit geldt ook voor de deelexamens of praktische proeven voor het behalen van het getuigschrift van vakbekwaamheid (code 95).

Wat betekent dit voor u?

U houdt uw (rij)opleidingen, cursussen en examens natuurlijk tegoed. Deze verplaatsen wij naar een geschikter moment. Zodra de maatregelen het toelaten, nemen wij contact met u op om nieuwe afspraken in te plannen. U hoeft hier zelf niets voor te doen.

Gebruik de tijd tot uw volgende les goed. Frist u bijvoorbeeld uw theoriekennis op, zodat u na de lockdown met vertrouwen weer de weg op gaat. Zo verliest u zo min mogelijk tijd richting uw rijbewijs.

Heeft u vragen over uw opleiding, uw geplande examen of de gevolgen van de lockdown voor uw situatie? Neem dan gerust contact met ons op via 010 434 33 99 of info@de-hoog.nl. Wij helpen u graag verder.